НААУ подала в суд на Офіс омбудсмена

Національна асоціація адвокатів України заявляє про тиск зі сторони Офісу омбудсмена, які начебто виявили грубе порушення прав суб’єктів персональних даних з боку Вищої школи адвокатури НААУ.

4 листопада 2019 року Вища школа адвокатури отримала від Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Припис №20-20 про усунення порушень вимог законодавства у сфері захисту персональних даних, ніби то виявлених під час перевірки, передає “ЗіБ”.

Як повідомили в Асоціації, НААУ не погоджується із висновками, встановленими незаконною перевіркою Вищої школи адвокатури здійсненою уповноваженим омбудсмена.

Дані, викладені в акті перевірки не відповідають дійсності. Відповідно до закону встановлено спеціальний порядок обробки даних Національною асоціацією України.

Подібні спроби тиску на НААУ, організація розцінює як продовження зведення особистих рахунків окремих посадових осіб Офісу омбудсмена з незалежною організацією адвокатів.

Національна асоціація адвокатів України та Вища школа адвокатури оскаржує до суду результат незаконної перевірки.

В Офісі омбудсмена зазначили, що Вища школа адвокатури проводить реєстрацію слухачів онлайн-курсів через спеціальний сервіс та обробляє їх персональні дані. Утім, як виявила перевірка, користувачі не надавали згоди на транскордонну передачу персональних даних, а ВША не повідомляла користувачів про передачу їх персональних за межі нашої країни, що є грубим порушенням законодавства в сфері захисту персональних даних та прав користувачів.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone