Нацгвардія України: кримськотатарський батальйон повинен діяти в рамках закону

У Національній Гвардії України, яка входить до системи Міністерства внутрішніх справ України, відзначають, що заяви про створення в їх структурі кримськотатарського батальйону, залишаються поки що на рівні заяв, які не закріплені законодавчо.

Так речник відомства Світлана Павловська прокоментувала в ефірі Радіо Крим.Реалії заяви координатора акції по блокаді Криму Ленура Іслямова про створення такого батальйону в структурі Нацгвардії України.

Це інсинуації окремої людини, яка бере на себе відповідальність робити подібні заяви. Я можу сказати тільки одне, що Нацгвардія України діє в рамках чинного законодавства.

Спікер Нацгвардії зазначила, що ініціатива може бути, але вона повинна втілюватися в рамках законів України.

Є чітко визначені завдання, це люди зі зброєю. Це відповідні законодавчі рамки, які визначаються як чинним законодавством в Україні, так і міжнародним законодавством. Ми хочемо йти в Європу. Ми працюємо над удосконаленням нашого чинного законодавства, в тому числі і судового, і ми повинні чітко розуміти, що є відповідні рамки, в яких ми діємо.

Гість ефіру Ленур Іслямов при цьому сказав, що «спікери нічого не вирішують»:

Спікери в цій країні нічого не вирішують, їм сказали озвучити ось це, вони це і озвучують.

Нагадаємо, в грудні 2015 року координатор акції по блокаді Криму Ленур Іслямов заявив про створення кримськотатарського добровольчого батальйону, який носитиме ім’я Номана Челебіджихана. Цю ідею підтримав глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, який зазначив, що в ньому можуть брати участь кримчани, які не бажають служити в російській армії.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone