Нардепи і міністри будуть фіксувати свої зустрічі і розмови

Інформація про дати, предмет зустрічі та її учасників може бути надана за відповідним запитом.

Політичний діяч зобов’язаний забезпечити ведення обліку інформації про проведені зустрічі та телефонні розмови. Обліку підлягають відомості про дату, місце, прізвища, імені та по батькові, найменування посад учасників, а також фіксувати потрібно мету, предмет і форму зустрічей, телефонних розмов.

Такі вимоги містить урядовий проект закону “Про правила порядності політичного діяча” №4072.

Політичний діяч, на думку якого під час зустрічей, телефонних розмов від нього вимагали вчинити незаконні дії, вести себе неетично або неналежним чином, повинен публічно повідомити про порушення норм порядності суб’єктами, на яких поширюється дія відповідного закону.

Також передбачається, що політичний діяч, який в службових цілях використовує транспортні засоби, майно, інші матеріальні і нематеріальні активи, надані за рахунок фізичних або юридичних осіб, зобов’язаний забезпечити ведення обліку фактів такого використання.

За запитом на інформацію політичний діяч зобов’язаний надавати відомості про предмет і цілі зустрічі, телефонних розмов, склад учасників і т.д. (крім інформації з обмеженим доступом), а також про факти використання транспортних засобів, майна, інших матеріальних і нематеріальних активів, наданих за рахунок фізичних або юридичних осіб в службових цілях в порядку, встановленому Законом “Про доступ до публічної інформації”.

Слід зазначити, проект не передбачає механізму ведення такого обліку, а вказує лише на обов’язок відповідної фіксації.

Проектом також визначено основні принципи і принципи порядності політичного діяча, зокрема, мова йде про законність, соціальну справедливість, прозорість, гідну поведінку, формуванню довіри до влади, запобігання марнотратства та недопущення конфлікту інтересів.

Зауважимо, що в розумінні цього документа політичним діячем є:

1) Голова Верховної Ради України, його Перший заступник та заступник, народні депутати України, Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

2) Прем’єр-міністр України, Перший віце-прем’єр-міністр України, віце-прем’єр-міністр України, міністри, перші заступники міністрів, заступники міністрів і заступники міністрів – керівники апарату, Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим;

3) Глава Адміністрації Президента України, його Перший заступник та заступники;

4) сільські, селищні, міські голови, голови районних, районних у містах, обласних рад.

 

Джерело: Закон і Бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone