Нардепи схвалили проект щодо обмеження доступу до інтернету

В комітеті парламенту позитивно оцінили законопроект щодо боротьби з кіберзлочинністю, який, зокрема, містить положення щодо обмеження доступу абонентів до ресурсів мережі інтернет.

Мова йде про законопроект №2133а “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за вчинені правопорушення у сфері інформаційної безпеки та боротьби з кіберзлочинністю”,який комітет ВР  з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує прийняти за основу.

Нагадаємо, згідно з проектом оператори телекомунікацій зобов’язані на підставі рішення НКРЗІ обмежувати доступ своїх абонентів до ресурсів мережі інтернет, через які здійснюється розповсюдження інформації, поширення якої суперечить закону. Поновлення доступу можливе на підставі відповідного рішення у разі видалення зазначеної інформації, або на підставі судового рішення, яким скасовано обмеження доступу абонентів до ресурсів інтернету.

Оператори телекомунікацій також зобов’язані надавати на вимогу уповноваженого органу інформацію про своїх абонентів та спожиті / надані ними / ним послуги.

Проектом до загроз національним інтересам і безпеці України віднесено:

  • загрозу використання з терористичною метою кіберпростору;
  • можливість втягування України в збройні конфлікти чи в протистояння з іншими державами, у тому числі через використання кіберпростору;
  • використання кіберпростору для підготовки та здійснення збройної агресії проти України;
  • використання ЗМІ, а також кіберпростору для поширення культу насильства, жорстокості, порнографії, пропаганди сепаратизму за етнічною, мовною, релігійною та іншими ознаками;
  • розголошення інформації, яка становить державну або іншу передбачену законом таємницю, а також службової і конфіденційної інформації, спрямованої на забезпечення потреб та національних інтересів суспільства і держави;
  • неналежний рівень надійності і захищеності національної інформаційної інфраструктури в умовах надзвичайних ситуацій;
  • несанкціоновані дії, спрямовані на порушення цілісності та доступності державних інформаційних ресурсів.

Як пояснили у прес-службі ВР, необхідність прийняття законопроекту під час обговорення обґрунтовувалася тим, що нормами законодавства не охоплюються контррозвідувальним забезпеченням об’єкти у сфері зв’язку та інформатизації, а також не передбачено необхідність здійснення контррозвідувального захисту інформаційного простору держави та об’єктів телекомунікаційної системи.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone