Нардепів просять створити ТСК щодо обшуків адвокатів

Національна асоціація адвокатів направила звернення до групи народних депутатів з проханням ініціювати перед Верховною Радою України питання про перевірку діяльності Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у зв’язку із порушенням ними законодавства.

Як повідомили у НААУ, відповідні звернення направлені до Руслана Сидоровича (фракція “Самопоміч”) та Олега Купрієнка (фракція Радикальної партії) не лише як до членів парламенту, але і адвокатів (слід відзначити, депутати на брифінгу у ВР вже заявили про необхідність проведення розслідування стосовно масових обшуків у адвокатів – ред.).

НААУ просить депутатів у разі необхідності ініціювати створення тимчасової слідчої комісії з питань, що призвели до масового порушення працівниками НАБУ та інших осіб, професійних прав адвокатів, їх честі та гідності, які мали місце під час проведення масових обшуків.

Депутатам також передали Звіти про порушення прав адвокатів.

Нагадаємо, у листах ідеться про події 5 липня 2016 року, коли детективами Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України спільно із працівниками Спеціальної антикорупційної прокуратури України одночасно було проведено обшуки адвокатів та адвокатських об’єднань у м. Києві.

Зверніть увагу, на директора НАБУ, право на здійснення адвокатської практики якого зупинене, вже поскаржились до КДКА. НААУ в свою чергу пояснила, що А.Ситника можна притягнути до відповідальності як адвоката.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone