Нардепи хочуть змінити закон «Про свободу совісті та релігійні організації»

Нещодавно кількома народними депутатами України у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4128, який націлений на певну модифікацію закону «Про свободу совісті та релігійні організації».

Заявляється, що дана ініціатива сприяє вирішенню проблеми конфліктів на релігійному грунті, багато з яких відбуваються зараз в західних регіонах нашої країни. При цьому основну ставку планується зробити на полегшення процесу зміни релігійними громадами свого підпорядкування тій чи іншій конфесії.

Однак при більш пильному розгляді згаданого законопроекту починають виникати питання. В першу чергу, щодо двох його головних нововведень.

Перше стосується визначення того, хто може бути членом релігійної громади. Згідно із запропонованими ініціаторами законопроекту нормами, їм може вважатися будь-яка особа, яка асоціює себе з конкретною громадою і бере участь в її релігійної діяльності. Якщо перевести цей пункт на мову простих аналогій, то виходить наступна картина. Людина в футболці певної футбольної команди прийшла на її тренування і один раз змогла подати воротареві вибитий за межі поля м’яч. У разі застосування до даної ситуації логіки зазначеної законодавчої ініціативи виходить, що така людина автоматично набуває права функціонера клубу і може брати повноцінну участь у всіх його справах – від фінансової діяльності до визначення подальшого розвитку футбольного проекту.

Не менш незграбне і друге нововведення, яке вказує, що майбутнє релігійної громади може вирішувати проста більшість людей, присутніх на зборах громадян, які є членами цієї громади. Виходить, що будь-який перехожий, який зумів би потрапити на відповідний захід, також отримав би зовсім незаслужене ним право розпоряджатися чужими долями і власністю.

Втім, важливо навіть не це. Ухвалення законопроекту №4128 здатне кинути релігійний світ України в хаос і загальне протистояння. Адже під прикриттям цієї ініціативи у будь-якої конфесії зможуть відібрати будь-якій її прихід. А це є неприйнятним – як з точки зору збереження суспільної стабільності в Україні, так курсу нашої держави на європейську інтеграцію.

 

Автор: Митрополит Антоній (Паканич)

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone