Найдемократичнішою країною світу визнано Норвегію, Україна — 84-а

З 20 так званих повноцінних демократій світу 11 — це країни Європейського Союзу. А найдемократичнішою виявилася Норвегія.

Такі дані щорічного дослідження The Democracy Index репрезентувало агентство Economist Intelligence Unit. Загалом розглядали 167 країн світу.

Високі бали за демократичністю отримали Швеція, що зайняла 3-е місце, а також Данія, Ірландія, Фінляндія, Нідерланди, Люксембург, Німеччина, Велика Британія, Австрія, Мальта й Іспанія, котрі ввійшли до першої двадцятки.

Країни оцінюють за 60 показниками, згрупованими в 5 категорій: плюралізм, громадянські свободи, діяльність уряду, політична ангажованість населення й політична культура. Україна з показником 5,69 бала з 10 можливих у цьому рейтингу опинилася посередині — на 84-му місці, опустившись на одну позицію.

У рейтингу виділено 4 групи країн: «повноцінні демократії», «часткові демократії», «гібридні режими» й «авторитарні режими». Нашу країну віднесли до тих, в яких застосовується «гібридний режим», тобто як демократичне, так і авторитарне управління.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone