НБУ змінює вимоги до приміщень банків

Мінімум половина приміщень банків у містах з населенням понад 300 тис. осіб до 1 січня 2021 року мусять бути обладнані відповідно до вимог НБУ щодо належного доступу маломобільних груп населення.

Така вимога затверджена постановою Правління Національного банку України постановою Правління Національного банку України від 16.12.2019 № 152 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 22 грудня 2018 року № 149», передає “Закон і Бізнес” з посиланням на прес-службу НБУ.

Таким чином НБУ переніс строки приведення банківських приміщень у відповідність до вимог Положення про ліцензування банків. Відтепер банки зобов’язані забезпечити відповідність приміщень, у яких здійснюється обслуговування клієнтів, для належного доступу маломобільних груп населення згідно із таким графіком:

  • -до 1 січня 2021 року – мінімум 50% всіх приміщень у Києві та містах з населенням понад 300 тис. осіб та мінімум 30% всіх приміщень, розташованих в інших населених пунктах;
  • до 1 січня 2022 року – всі приміщення у Києві та містах з населенням понад 300 тис. осіб та не менше 70 % приміщень у інших населених пунктах України;
  • до 1 січня 2023 року – банки повинні забезпечити відповідність усіх приміщень.

Крім того, до 30 червня 2020 року НБУ планує ухвалити рекомендації для банків щодо захисту маломобільних груп населення. Ці рекомендації будуть мати комплексний та системний характер і стосуватимуться не тільки фізичної, а й дистанційної доступності до фінансових послуг.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone