Неконституційність закону про люстрацію очевидна

Неконституційність закону очевидна. Українська люстрація не має нічого спільного з європейськими стандартами. Головне, щоб це зміг помітити український Конституційний суд, а не тільки Венеціанська комісія, заявив лідер київського Опозиційного блоку Олександр Пузанов, коментуючи процес розгляду конституційності закону про люстрацію в Конституційному суді.

Він нагадав, що Конституційний суд ось вже рік не може дати оцінку Закону «Про очищення влади».

«За рік відбулося всього три засідання, кожне з яких супроводжувалося скандальними та істеричними спробами адептів люстрації дискредитувати склад суду й не допустити винесення рішення по суті», – зазначив опозиціонер.

То з’являлася кримінальна справа щодо суддів, то реєструвався законопроект про поширення на них дії закону й, таким чином, штучно створювався конфлікт інтересів, що служило підставою для відводу суддів, то на їх адресу надходили прямі погрози.

«Такий неприкритий тиск на суд у правовій державі означав би безумовне кримінальне покарання тих, хто дозволяє собі втручання в діяльність судового органу. В Україні, як завжди, порушники закону залишаються безкарними, і це нікого не дивує», – заявив Олександр Пузанов.

За його словами, вже нікого не дивує й відкритий обман українців та європейських експертів з боку «люстраторів» із Міністерства юстиції України та депутатського корпусу.

«Вони не втомлюються повторювати, що закон повністю підтримується Венеціанською комісією. Яка, нагадаю, в своїх висновках різко розкритикувала багато його положенні як такі, що порушують права людини. Вона вказала на недотримання принципів правової держави й верховенства права: презумпції невинності, індивідуального характеру відповідальності, права на справедливий суд, права на захист», – пояснив політик.

Він нагадав, що обіцянки Мін’юсту виправити закон, так і залишилися обіцянками – про це в своєму недавньому інтерв’ю сказав голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо. Він ще раз нагадав, що «поганий закон» про люстрацію треба міняти, оскільки той не відповідає європейським стандартам і принципу верховенства права.

«В Україні немає «очищення влади», є обман людей і монополізація права керування державою з боку групи політичних аферистів. Під виглядом боротьби з корупцією і «поганими чиновниками» нинішня влада зачищає політичне поле від конкурентів і просто професійних управлінців, розставляючи на їх місця «своїх» людей », які, нерідко, й гадки не мають про те, як управляти складним державним механізмом. Наслідком цієї зачистки є прихід до влади некомпетентних, корумпованих, випадкових людей, які вміють руйнувати, але зовсім не здатні створювати. В результаті ми маємо катастрофічний стан економіки, різке зростання рівня злочинності та зубожіння людей»- заявив Олександр Пузанов.

22 березня 2016 року Конституційний суд продовжив розгляд конституційності окремих положень Закону «Про очищення влади», розпочатий у квітні 2015 року. Зі скаргою до КС звернулися Верховний суд України (направив два подання) та 47 народних депутатів. Всі три скарги об’єднані в одне конституційне провадження.

 

Джерело: офіційний сайт ОБ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone