Необхідно спочатку реінтегрувати тимчасово неконтрольовані території, а потім вже піднімати питання про перейменування населених пунктів, які там розташовані

Про це заявив народний депутат від Опозиційного блоку Олександр Долженков, коментуючи проект Постанови №4086 «Про перейменування окремих населених пунктів та районів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей» під час виступу у Верховній Раді.

Він підкреслив, що мова в проекті Постанови йде про ті території, які не контролюються українською владою. «При цьому українська влада не робить необхідних кроків по реінтеграції цих територій. Замість того щоб виконувати Мінські угоди, замість того щоб налагодити мирний процес врегулювання ситуації на сході, ми знову проводимо реформу зверху», – заявив парламентарій.

«Ми не проти самого принципу перейменування населених пунктів, але необхідно також враховувати думку місцевих жителів – а чи хочуть вони перейменовувати ці населені пункти? А хто з їх думкою вважався? Діюча Верховна Рада не має мажоритарних представників від цих територій. Так яке ж ви моральне право маєте голосувати за цей законопроект, і не мати думки мажоритарного представника, який би дійсно представляв інтереси цих територіальних громад, інтереси цих жителів, для того, щоб донести вам – а чи хочуть вони цього перейменування зараз», – сказав народний депутат.

«Цей захід є передчасним. Необхідно реінтегрувати ці території до складу України, необхідно мати відповідне представництво цих територій, територіальних громад, а потім вже піднімати питання (про перейменування). Фактично, ви не здійснюєте зараз владу на цих територіях і намагаєтеся нав’язати їм цінності, посилаючись на Інститут національної пам’яті. Але це ж повний абсурд! Зараз головне – це інтеграція людей і територій, допомога цим жителям, а не дії, які тільки вносять розкол в українське суспільство», – резюмував Олександр Долженков.

 

Джерело: офіційний сайт ОБ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone