Незрячі люди зможуть розпізнавати об’єкти, що перебувають навколо них

Ціпок залишається одним з головних супутників сліпих людей, їхнім провідником у зовнішньому світі. Учені ЄС пропонують розширити самостійність невидючих завдяки навігаційній технології, що трансформує візуальні об’єкти в звуки і вібрації.

Про це повідомляє інтернет-ресурс “Закон і Бізнес”.

Перевірка пристрою проходить на базі університету Бухареста. Система включає кілька тривимірних камер, які безперервно сканують навколишнє середовище, — дуже швидко, 20 разів на секунду. Потім ця інформація опрацьовується за допомогою візуальних комп’ютерних алгоритмів. Кожен об’єкт розкладається на частини, користувач отримує звукову прив’язку, що генерується комп’ютером. Він у прямому сенсі слова чує об’єкти через вібрації на поясі, пише Euronews.

У розпорядженні незрячих — тривимірні звуки і тактильний зворотний зв’язок з пристроєм на поясі. Інтенсивність звуків змінюється залежно від відстані до об’єкта. Фахівці проекту Sound of Visіon говорять про створення нового середовища і нового сенсу для сліпих.

Ще один новий застосунок дає змогу незрячим не тільки розпізнавати матеріальний світ навколо, але і читати знаки. Користувач просто натискає на кнопку, система шукає покажчики, тексти, окреслює напрямок…

Система ідентифікує найбільш важливі об’єкти на шляху невидючих — це можуть бути сходи, двері, люди. Пристрій негайно розпізнає кожну зміну в навколишньому середовищі. Користувачі також можуть налаштувати деякі персональні функції, оптимізувати його під себе.

Нині вчені вдосконалюють систему, сподіваючись вивести її на ринок через 2 роки

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone