Німченко: Україні потрібні закони, які відновлять права жителів зони АТО

Україні просто необхідний мир, а також закони, що дозволяють відновити права українських громадян, які вимушені проживати на непідконтрольних Києву територіях. Вони повинні вільно переміщатися в межах своєї країни, отримувати свої законні грошові виплати і реалізовувати свої громадянські права, вважає заступник голови Громадського руху «Український вибір» Василь Німченко.

Прийнявши рішення припинити здійснення власним громадянам соціальних виплат, належних їм за законом, а також оскаржуючи в судах вимоги цих громадян, влада цинічно порушує права людини, вважає Василь Німченко.

«Високопоставлені чиновники рідко ухвалюють рішення, які діють нетривалий час – півроку-рік. І в цьому плані рішення українського уряду явно служить далекосяжним цілям – ізолювати і «відсікти» непідконтрольні території, а значить, і частину населення від України», – стверджує він.

На його думку, якщо така політика, яка спрямована проти власних громадян, не буде припинена, то вже через рік-два населення непідконтрольних територій може скоротитися в рази.

«Країну продовжують розколювати та роз’єднувати. І при цьому представники проурядової фракції «фронтовиків» ще сміють звинувачувати в сепаратизмі Громадський рух «Український вибір» і його лідера В. Медведчука!» – обурюється Василь Німченко.

Він упевнений: Україні просто необхідний мир. І закони, що дозволяють відновити права тих українських громадян, які змушені проживати на непідконтрольних Києву територіях, щоб вони могли вільно переміщатися в межах своєї країни, отримувати свої законні грошові виплати і реалізовувати свої громадянські права.

«Є надія, що звіт верховного комісара Муйжніекса про дотримання прав переселенців з Луганської та Донецької областей, громадян України, які проживають в зоні АТО, який буде підготовлено за декілька місяців і направлено українській владі, буде доступний і української громадськості. І що висновки, зроблені в ньому, врахують і український президент, і уряд при відновленні прав і свобод громадян України, які постраждали через військовий конфлікт на Донбасі. І тих, хто залишився на непідконтрольних територіях, і тих, хто став вимушеним переселенцем», – підсумував експерт.

 

Джерело: ForUm

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone