НКЦПФР додадуть повноважень контролю всіх АТ

Інвестори почуватимуть себе захищенішими, якщо орган, який контролює їхню діяльність на ринку капіталу, буде більш самостійним. Це пропонується забезпечити його кадровою, фінансовою та матеріальною незалежністю.

У профільному комітеті доопрацювали проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу» (№6303-д). Він був внесений ще рік тому, але до документу виникло чимало зауважень.

Ключовою ідеєю, звісно, є наділення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку більш самостійними повноваженнями. Вона залишиться у підпорядкуванні Президента, але парламентський підрозділ хоче отримати право контролю за нею від імені Верховної Ради.

Передбачається встановити, що члени НКЦПФР (їх буде 7, як і сьогодні) не є державними службовцями. При цьому закріплюється рівень посадового окладу — 40 мінімальних зарплат (50 — для голови) та до 50% премій.

З огляду на розлогий перелік та розмір плати за послуги, що надаватиме комісія, вона цілком може обійтися своїми ресурсами. Ураховуючи, що контролюватимуться не тільки обіг цінних паперів, а й всі акціонерні товариства, — і поготів. От тільки інвесторів навряд чи спитали, чи готові вони стільки платити за незалежність комісії.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone