Новий відсоток для призначення пенсій при перерахунку не застосовується — зразкова справа

Під час перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення. Натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної вислуги років, є незмінним.

Розповідає “Закон і Бізнес”,

Такий висновок Касаційний адміністративний суд зробив, розглянувши зразкову справу №240/5401/18. Його підтримала Велика палата Верховного Суду (рішення від 16.10.2019).

Зокрема, наголошено, що при перерахунку пенсії відповідно до ст.63 закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» немає підстав для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч.2 ст.13 вказаного закону. Адже ця норма застосовується саме при призначенні пенсії.

Так, на момент виникнення спірних правовідносин було встановлено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Водночас застосування цього показника до перерахунку пенсії є протиправним, оскільки він стосується призначення нових, а не перерахунку раніше призначених пенсій, а також з огляду на принцип незворотності нормативно-правових актів у часі.

Отже, ВП ВС дійшла висновку, що порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами ст.63 закону, яка змін не зазнавала, а також положеннями постанов Кабінету Міністрів від 30.08.2017 №704 та від 21.02.2018 №103. Адже процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone