ОБ сподівається, що Конституційний Суд скоро скасує люстрацію

Опозиційний блок сподівається, що Конституційний Суд незабаром скасує люстрацію. Про це заявив народний депутат від Опозиційного блоку Дмитро Шпенов, коментуючи ситуацію, яка склалася навколо вердикту Конституційного Суду щодо так званого закону про люстрацію.

Більше року Конституційний Суд України розглядає закон “Про очищення влади” на предмет відповідності Конституції. Наша позиція однозначна – закон не відповідає не тільки Конституції, а й міжнародним актам. Порушуються принципи верховенства права, рівності та справедливості, заборони дискримінації, правової визначеності, законності, презумпції невинності, дотримання і забезпечення базових (природних) прав людини, індивідуального характеру відповідальності, незворотності дії законів у часі“, – пояснив Дмитро Шпенов.

Він зазначив, що у висновках Венеціанської комісії неодноразово вказувалося, що закон про люстрацію не відповідає демократичним стандартам, що люстрація повинна застосовуватися не колективно, а індивідуально, і перш ніж застосовувати люстрацію до конкретної людини, – її вина повинна бути доведена в судовому порядку. І судді повинні потрапляти тільки під один вид люстрації, – сказав народний депутат.

Він нагадав слова Президента Венеціанської комісії Джанні Буккікіо, який прямо і відкрито заявляє, що закон не відповідає європейським стандартам і принципу верховенства права.

За цей час від люстрації постраждали десятки тисяч звичайних людей, які сумлінно і чесно працювали. Їх досвід, накопичений десятиліттями, безцінний і не може бути замінений політичною доцільністю люстрації. Щоб розвивати країну, нам потрібні професіонали. Якщо людина винна, то потрібно довести його вину і покарати її. А звільняти і забороняти займати посаду тільки за політичною доцільністю – це не тільки не державний підхід, а й не правовий, і не демократичний. І це прямо вказано в резолюції ПАРЄ 1996 р.: “Помста ніколи не може бути метою таких заходів; також не допускаються політичні або соціальні зловживання процесом люстрації“, – наголосив політик.

Ми дуже сподіваємося, що Конституційний Суд дуже скоро оголосить своє рішення, оскільки суспільство не може так довго чекати рішення щодо такого дуже важливого питання. І ми так само сподіваємося на перемогу справедливості“, – резюмував Дмитро Шпенов.

 

Джерело: Українські новини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone