Обмеження пенсій працюючих військових пенсіонерів перевірять на конституційність

28 березня 2016 року в Конституційний Суд України надійшло конституційне подання Верховного Суду України щодо відповідності Конституції положень частини п’ятої статті 43, частини першої статті 54 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у взаємозв’язку з пунктом 2 розділу III «Прикінцеві положення» Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону № 911-VIII положенням частини першої статті 8, частини п’ятої статті 17, частин другої, третьої статті 22 , частини першої статті 24, частини першої статті 46, частини першої статті 58 та статті 64 Конституції.

ВСУ вважає, що положення цих законів істотно звузили соціальне забезпечення військових пенсіонерів, які продовжують працювати на певних посадах, віднесених до державної служби.

Так, законодавцем продовжені тимчасові обмеження з 2015 року на період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року. Встановлено максимальний розмір пенсії, який не може перевищувати 10740 грн. Крім того, особам (крім інвалідів I і II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), які працюють на посадах і на умовах, передбачених законами «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії і щомісячного довічного грошового утримання не виплачуються. Ці тимчасові обмеження поширюють свою дію в минуле незалежно від часу призначення пенсії.

ВСУ вважає, що вибір тільки одного конституційного права з позбавленням права обирати інше не відповідає принципам правової держави.

Конституційне подання передано на вивчення в Секретаріат КСУ.

 

Джерело: ЮрЛіга

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone