Обов’язкове медстрахування може з’явитися вже через рік

Обов’язкове медстрахування можуть ввести вже з 2018-го. Ставку збору парламент установлюватиме щорічно, а медпослуги можна буде отримати на умовах та в обсязі, визначених відповідною програмою.

В парламенті зареєстровано законопроект «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування в Україні» (№4981-2), що передбачає запровадження такого страхування вже з 2018 року.

Зокрема, пропонується виділяти кошти на медичне забезпечення за рахунок цільових страхових внесків з доходів до Фонду загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування. При цьому передбачається, що страхові платежі будуть установлюватись Верховною Радою за поданням Кабміну щорічно в бюджетному законі й нараховуватимуться щомісячно виключно в грошовій формі, шляхом переказування на рахунок фонду.

Страхуванню підлягатимуть усі громадяни України. Вони отримуватимуть за рахунок аккумульованих коштів медичні послуги в разі настання страхового випадку на умовах та в обсязі, визначених програмою загальнообов’язкового державного соціального медстрахування.

Відповідно до проекту заклади охорони здоров’я можуть бути суб’єктами такої системи та отримувати оплату за надані послуги за рахунок страхових виплат після проходження акредитації в Мінохоронздоров’я та укладення відповідної угоди з фондом.

Автори проекту вважають, що його прийняття сприятиме розвитку конкуренції між медичними закладами. Щоправда, внески до нового фонду фактично означатимуть додаткове фіскальне навантаження на доходи громадян. При цьому про зменшення ставки податку на доходи не йдеться. Крім того, не виключено, що через економію коштів фонду перелік страхових випадків буде обмеженим.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone