Обшук: адвокат може перетворитися на свідка обвинувачення

Прийнятий нещодавно за основу проект Закону №3719 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій законності при їх проведенні» попри заявлену мету, розширює повноваження органів досудового розслідування під час проведення обшуку.

На це звернула увагу адвокат АО «Спенсер і Кауфманн» Таміла Алексик, що проаналізувала майбутні законодавчі зміни.

Зокрема, запропонована норма щодо обов’язкової участі адвоката (в порядку ст. 49 та 53 КПК) у разі, коли під час обшуку у житлі чи іншому володінні відсутні особи, що подається як гарантія захисту прав власників або володільців приміщень, на практиці може стати інструментом для зловживання з боку правоохоронців.

«Адже слідчі будуть зацікавлені у проведенні обшуку за відсутності володільців. А запрошені на слідчу дію «свої» адвокати стануть додатковою гарантією документування відсутності будь-яких порушень», – вважає адвокат.

На її думку, пропоновані зміни у своїй сукупності нададуть можливість правоохоронцям проникати до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді (що дозволяє чинна редакція ч. 3 ст. 233 КПК) за участі спеціальних підрозділів правоохоронних органів, у зручний для органу досудового розслідування час, без участі власника або володільця приміщення та майна із залученням «свого» адвоката.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone