Омбудсмен буде стежити за виконанням стратегії з прав людини

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська затвердила План заходів щодо реалізації Національної стратегії в сфері прав людини на період до 2020 року. Також омбудсмен вводить постійний проактивний моніторинг працівниками Секретаріату стану виконання стратегії відповідними державними органами.

Серед напрямків, в інтересах яких проводиться робота – забезпечення права на життя, протидія тортурам, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, забезпечення права на свободу та особисту недоторканність, забезпечення права на справедливий суд, забезпечення свободи думки і слова і доступу до інформації , забезпечення свободи мирних зібрань та об’єднань, забезпечення права на участь в управлінні державними справами та у виборах, запобігання і протидія дискримінації, забезпечення прав корінних народів і національних меншин, забезпечення права на приватність, забезпечення прав учасників антитерористичної операції, захист прав внутрішньо переміщених осіб і багато інших.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 Президентом України затверджена Національна стратегія з прав людини.

Стратегія зосереджена на вирішенні основних системних проблем у сфері захисту прав і свобод людини і нових викликах суспільства. Для її реалізації використовується досвід омбудсмена, правозахисних організацій України, Організації Об’єднаних Націй, Ради Європи, Організації з безпеки і співпраці в Європі, інших міжнародних організацій, а також практика Європейського суду з прав людини.

Ознайомитися з планом можна за посиланням: План заходів щодо реалізації Національної стратегії в сфері прав людини на період до 2020 року.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone