Омбудсмен вважає неконституційною заборону держслужбовцям критикувати владу

Уповноважений ВР з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що громадяни скаржаться на невідповідність Конституції підпункту 2 пункту 7 Правил етичної поведінки державних службовців, затверджених постановою Кабміну від 11.02.2016 №65.

Зазначеною нормою передбачено, що державні службовці у своїй діяльності керуються принципом лояльності – утримання від будь-яких проявів публічної критики діяльності держорганів, їх посадових осіб. А за порушення цих Правил держслужбовці несуть дисциплінарну відповідальність.

У своєму зверненні до Прем’єр-міністра омбудсмен зазначила, що дані положення Правил передбачають обмеження права на свободу слова, вільне вираження своїх поглядів, гарантованого ст. 34 Конституції України. Здійснення цих прав може бути обмежене лише законом (а не постановою, якою затверджено Правила етики).

Крім того, право на свободу слова передбачено ст. 10 Конвенції про захист прав людини, згідно з якою кожен має право на свободу вираження поглядів, без втручання органів держвлади.

Омбудсмен порекомендувала Прем’єру розглянути питання про скасування постанови №65.

 

За інформацією прес-служби Уповноваженого

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone