ООН: 70% порушень прав людини в Україні пов’язані з катуванням та жорстоким поводженням

Співробітники місії ООН з прав людини в Україні виявили, що 70% ймовірних порушень та утисків прав людини, задокументованих з середини травня до середини серпня, були пов’язані з катуваннями, жорстоким поводженням та утриманням без зв’язків із зовнішнім світом.

Про це йдеться у черговій доповіді офісу Верховного комісара ООН з прав людини про ситуацію в Україні, представленій сьогодні в Женеві.

В офісі Верховного комісара вважають основною проблемою вкрай обмежену відповідальність за ці порушення й утиски як з боку українських збройних сил та правоохоронних органів, так і з боку збройних груп на сході країни.

“У справах, пов’язаних з конфліктом, які розглядаються судом, виникають серйозні побоювання щодо дотримання прав на належну правову процедуру та справедливий суд,” – ідеться в доповіді.

У доповіді наголошується, що журналісти особливо піддавалися переслідуванням, враховуючи повідомлення про домагання і залякування, що призводить до самоцензури.

“Журналісти, які висвітлювали конфлікт, або з території контрольованої збройними групами, ставали мішенями онлайн-атак, які здійснюються за мовчазної згоди – і час від часу при відкритій підтримці – високопоставлених чиновників”, – зазначають автори доповіді.

Також зазначається, що свобода слова стала політичним питанням після недавньої відставки заступника міністра інформаційної політики у зв’язку із небажанням уряду розслідувати порушення щодо журналістів.

 

Джерело: Центр інформації про права людини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone