ООН: за останнє десятиліття загинули понад 700 журналістів

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав вшанувати пам’ять представників ЗМІ, які були вбиті при виконанні службового обов’язку.

Про це йдеться в посланні генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з нагоди Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів, повідомляє Центр новин ООН.

“Понад 700 журналістів загинули за останнє десятиліття: іншими словами, кожні п’ять днів один журналіст позбавлявся життя тільки за те, що він доводив до громадськості останні вісті і інформацію”, – заявив генеральний секретар ООН.

Він зазначив, що багато журналістів гинуть в конфліктах, які вони так безстрашно висвітлюють. Разом з тим дуже багатьох змушують замовкнути за допомогою насильства і в мирних умовах.

“Розкривається лише сім відсотків таких злочинів …”, – сказав Пан Гі Мун. Він підкреслив, що безкарність посилює страх серед журналістів і дозволяє урядам безперешкодно застосовувати цензуру.

“Ми повинні докладати більше зусиль для того, щоб протистояти цій тенденції і гарантувати свободу діяльності засобів масової інформації. Не можна допускати, щоб журналісти були змушені займатися самоцензурою, побоюючись за своє життя”, – заявив Генеральний секретар.

Він закликав покінчити з безкарністю і гарантувати журналістам право говорити правду можновладцям.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone