ООН занепокоєна продовольчою блокадою Криму

Моніторингова місія ООН висловила стурбованість “продовольчої блокадою” Криму. Особливе обурення викликали дії активістів, які організували блокаду. Вони незаконно виконували функції правоохоронних органів, застосовували силу і залякували громадян.

Моніторингова місія ООН за дотриманням прав людини в Україні у своїй дванадцятій доповіді зафіксувала численні порушення прав людини, що здійснюються при потуранні влади України під час продовольчої блокади півострова.

оон, крим, блокада, права людини

Джерело фото: ВВС

Доповідь місії охоплює період з 16 серпня по 15 листопада і окремо зупиняється на подіях під час продовольчої блокади Криму, розпочатої 20 вересня за ініціативи керівників Меджлісу кримських татар Мустафи Джемілєва і Рефата Чубарова.

Моніторингова місія ООН з дотримання прав людини в Україні стурбована випадками порушень прав людини в районі адміністративного кордону (Україна з Кримом). Викликає заклопотаність також те, що активісти, які посилюють блокаду, незаконно виконували функції правоохоронних органів, такі як перевірка посвідчень особи і обшук транспортних засобів, при явному потуранні української влади.

Експерти відзначили численні порушення прав людини з боку “українських активістів в уніформі, масках і балаклавах, які нелегально виконували функції правоохоронних органів“.

Такі “волонтери, прибувши на посилення блокади“, самостійно вибудовували загородження, систематично зупиняли і обшукували легкові машини, незважаючи на те, що обмеження на проїзд стосувалися лише вантажних перевезень.

За свідченнями представників Моніторингової місії ООН, до тих громадян, хто відмовлявся від огляду, застосовувалися сила, погрози та залякування.

У доповіді місії ООН зазначається, що права людини активісти порушували на очах поліції і офіційної охорони кордону. При цьому офіційні представники правоохоронних органів “були в основному пасивні і просто спостерігали за ситуацією“.

 

Джерело: РИА Новости

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone