Опозиція закликала європейські структури проконтролювати українську люстрацію

Депутат від ОБ Михайло Папієв закликає європейські демократичні правові інститути проконтролювати виконання Україною вимог  Венеціанської комісії щодо внесення змін до закону “Про очищення влади”. Про це повідомляє прес-служба ОБ.

Всі надії України – тільки на європейські демократичні правові інститути, які мають взяти на контроль виконання нашою країною вимог Венеціанської комісії щодо закону “Про очищення влади”. Лише потужний авторитет цих організацій і постійний тиск на нинішнє керівництво країни зможуть повернути Україну в рамки правового поля й верховенства права в питанні люстрації“, – йдеться в статті Михайла Папієва.

Влада постійно говорить про євроінтеграцію, верховенство права, європейські цінності і права людини. Але, на жаль, деякі законодавчі ініціативи влади йдуть урозріз із цими словами. Більше того, багато прийнятих законів тотально ігнорують міжнародні демократичні норми. Один з таких – закон “Про очищення влади”, більше відомий як закон про люстрацію. Відповідно до нього, українських держслужбовців можна звільняти тільки за те, що вони працювали при колишньому президенті. Звільняти без суду й слідства, без необхідності доведення протиправних діянь або порушення законодавства“, – зазначає народний депутат.

Але головним критиком закону про люстрацію стала Венеціанська комісія, що поєднує провідних європейських конституційних юристів. Вона неодноразово вимагала від української влади внесення змін до цього закону. Комісія вважає неприпустимим колективне застосування люстрації, поширення її на виборні посади й використання люстрації для розправи з політичними опонентами“, – сказав Михайло Папієв. Він також нагадав, що в рекомендаціях Венеціанської комісії йдеться про те, що люстрація не має замінити структурні реформи, спрямовані на боротьбу з корупцією й посиленням верховенства права. “Але, незважаючи на багаторазові обіцянки міністра юстиції України, зміни до цього закону так і не було внесено“, – зазначає політик.

З його слів, люстрація в Україні не принесла ні реального очищення влади від корупції, ні ривка в реформуванні країни. “Єдині відчутні досягнення люстраційного процесу – це звільнення професіоналів, які працювали при минулій владі, і призначення на вивільнені місця “своїх людей”, переважно – без належної кваліфікації. Це призвело до розвалу економіки, зростання цін при заморожених зарплатах, розгулу злочинності“, – підкреслює Михайло Папієв.

Конституційний суд України зараз розглядає цей закон на відповідність Конституції. Але з огляду на скажений тиск на нього з боку влади, якій вигідна люстрація, виникають побоювання, чи зможе він прийняти законне рішення з цього питання“, – підсумував народний депутат.

 

Джерело: Українські новини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone