Опозиція звернула увагу МВС на погіршення криміногенної ситуації в країні

Головний показник провальності реформи МВС – погіршення криміногенної ситуації В Україні. Про це народний депутат від Опозиційного блоку Олексій Білий написав на своїй сторінці в Facebook.

4 серпня країна вперше відсвяткує нове свято – День поліції. Ось уже рік як поліція змінила міліцію. Що ж змінилося? На жаль, реформа МВС обмежилася лише потужною роботою над дизайном форми і автомобілів, підбором молодих симпатичних хлопців і дівчат, які поповнили ряди нової поліції. З точки зору зовнішньої естетики – все дуже навіть красиво і привабливо. А ось зміст роботи у новій поліції явно кульгає“, – зазначив він.

Політик підкреслив, що кількість злочинів зросла на 20%. Україна за рівнем злочинності повернулася в лихі 90-ті. Квартирні крадіжки, викрадення автомобілів, розбійні напади на людей, магазини, відділення банків, інкасаторські автомобілі стали буденними явищами нашого життя. Все більше злочинів відбувається з використанням зброї із зони АТО.

Влада підносила запуск поліції як одне зі своїх головних досягнень. Але по закінченні року ми бачимо, що реформа МВС явно буксує, і головне підтвердження цьому – криміногенна ситуація в країні погіршується з кожним днем“, – написав Олексій Білий.

Необхідні справжні реформи, а не їх імітація. МВС має займатися розслідуванням лише кримінальних правопорушень, а економічні злочини необхідності передати у відання фіскальних органів. МВС не повинно перетворюватися на монстра, який знищує бізнес“, – зазначив народний депутат.

Структура поліції повинна мати три рівні: Національна поліція, яка повинна бути своєрідним аналогом ФБР, регіональні підрозділи, які будуть розслідувати нетяжкі злочини, а також муніципальна поліція“, – заявив парламентарій.

Олексій Білий наголосив на необхідності повернення в поліцію професіоналів, які в запалі повальної люстрації були звільнені. “На жаль, люстрація, яку називали “порятунком” від корупції, стала інструментом зведення рахунків і видалення неугодних. Недосконалий закон “про люстрацію” не дарма був розкритикований в Європі, як такий, що порушує основні європейські цінності. З його допомогою вже розгортаються процеси масових репресій щодо неугодних державних службовців, особливо в сфері правопорядку”, – написав політик.

Різниця в зарплатах між старими і новими працівниками поліції, огульне звинувачення в непрофесіоналізмі та корупції знизили мотивацію до роботи для багатьох чесних міліціонерів. У той же час, корумповане начальство, часто, залишається на своїх місцях, контролюючи ряд тіньових надприбуткових схем“, – підкреслив народний депутат.

Ми завжди виступали за те, щоб припинити безвідповідальні експерименти популістів, які зруйнували правоохоронну систему, прикриваючись так званою люстрацією“, – резюмував Олексій Білий.

 

Джерело: Українські новини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone