Оприлюднено Реєстр повідомлень про втручання в діяльність судді

На веб-сайті Вищої ради правосуддя з’явився розділ, в якому відображені повідомлення суддів про втручання у їх діяльність щодо здійснення правосуддя. В Реєстрі вже зафіксовано 66 звернень.

Як повідомляє видання «Закон і Бізнес», повноваження розглядати такі звернення з’явилися у ВРП з моменту набуття чинності законом «Про Вищу раду правосуддя».

Ознайомитися з реєстром можна за посиланням. До нього вже внесені 66 звернень суддів, зокрема, про втручання у здійснення правосуддя зі сторони невідомих осіб, правоохоронних органів та органів влади.

Нагадаємо, ВРП надано право вносити подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів або підриває авторитет правосуддя.

Таке подання є обов’язковим для розгляду відповідним органом чи посадовою особою протягом десяти днів після його отримання, а про рішення, ухвалене за результатами розгляду подання ВРП, та вжиті заходи відповідний орган чи посадова особа зобов’язані невідкладно (але не більше ніж протягом трьох днів) повідомити ВРП.

«Це новий і, на мою думку, найважливіший напрям діяльності ВРП. Значна кількість звернень суддів щодо втручання у їхню діяльність щодо здійснення правосуддя, факти тиску, погроз, порушень порядку при розгляді справ змушують активізувати роботу в цьому напрямі, і ми будемо інформувати як суддів, так і представників інших гілок влади та громадськість про стан незалежності суду, вжиті заходи та досягнуті результати», – зазначила А.Лесько.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone