Опублікована щорічна доповідь омбудсмена за 2015 рік

Протягом першого кварталу кожного року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини представляє парламенту щорічну доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні. Текст доповіді розміщено на сайті Уповноваженого.

В доповіді згадано такі ключові виклики як порушення права на життя, що відбувались в зв’язку із подіями на сході України, кричущі порушення прав людини в АР Крим, збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб, значне погіршення соціально-економічних умов життя громадян України, порушення фундаментальних прав українців, які опинилися за гратами в Російській Федерації внаслідок політичних переслідувань, викрадень, тощо.

Як повідомили у омбудсмена, особливо В.Лутковська відзначила затвердження Національної стратегії в галузі захисту прав людини, реалізація якої має об’єднати всі гілки влади України та громадянське суспільство.

В. Лутковська переконана, що для запобігання порушенням прав людини в майбутньому необхідно проаналізувати і зробити висновки щодо таких фактів як події 31 серпня 2015 року під стінами парламенту, кримінальні переслідування з ознаками політичного підґрунтя, відсутність реформ в системі охорони здоров’я, відмова від  перегляду основних соціально-економічних показників, відсутність стратегічного бачення, як повернути під контроль України тимчасово окуповані АР Крим та Донбас. Аналіз цих та інших подій та чинників був проведений і відображений в доповіді.

З повним текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням (доповідь – 2016).

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone