Верховенство права в Україні будуть оцінювати за Rule of Law Checklist

Віднині щороку практикуючі юристи та науковці за експертної підтримки Венеціанської Комісії оцінюватимуть стан верховенства права в Україні згідно з проектом, розробленим на основі Rule of Law Checklist.

Відповідний проект «Оцінка верховенства права в Україні» презентувала сьогодні Асоціація правників України, передає «Закон і Бізнес».

В АПУ зазначили, що затверджений Венеціанською Комісією у 2016 році Rule of Law Checklist є універсальним інструментом для оцінювання стану верховенства права в державах-членах Ради Європи.

Презентували проект, науковий керівник Центру дослідження верховенства права, завідувач кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права НаУКМА, д.ю.н., професор, член-кореспондент Академії правових наук, заслужений юрист, суддя Конституційного Суду у відставці Микола Козюбра; голова відділу програм регіонального співробітництва Венеціанської Комісії Ради Європи Сергій Кузнєцов; керівник проектів Венеціанської Комісії Офісу Ради Європи в Україні Сергій Ткаченко; президент АПУ Андрій Стельмащук та голова Комітету з конституційного права, адміністративного права та прав людини, заслужений юрист Альона Шуліма.

Під час реалізації проекту буде розроблено критерії оцінювання стану верховенства права в Україні на основі Rule of Law Checklist та з урахуванням національної специфіки, проведено соціологічне опитування різних фокус-груп, виявлені основні проблеми та підготовлено аналітичну доповідь.

Метою проекту є привернення уваги правничої та експертної спільноти до верховенства права. Адже, як зазначено Венеціанською Комісією в ухваленому нею Rule of Law Checklist «Верховенство права може процвітати лише в країні, жителі якої мають почуття колективної відповідальності за впровадження в життя цього принципу, роблячи його невід’ємною частиною власної правової, політичної та соціальної культури».

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone