Печерський райсуд завалений справами, а рук бракує

У Печерському суді міста Києва, що недавно переїхав в нове приміщення, не вдається оперативно завершити ремонт через брак коштів. Окрім цього, суд мучить «кадровий голод», залишаються вакантними вісім посад суддів, а через низький рівень зарплати звільняються помічники суддів і працівники апарату.

Про це “Закон і Бізнес” повідомили в РСУ після моніторингового візиту голови Ради суддів Олега Ткачука та членів Ради Віктора Остапука таВалері Чорної до Печерьсокого райсуду.

З огляду на те, що Печерський районний суд місяць тому переїхав у приміщення колишнього апеляційного суду Київської області на вулицю Володимирську, у суді все ще тривають ремонтні роботи.

Проте, як зазначив начальник територіального управління ДСА України у місті Києві Олександр Сімановський, оперативно завершити все заплановане не вдається через брак фінансування.

За інформацією заступника керівника апарату суду Олени Клименко, з початку року, станом на перше червня, у суді зареєстровано 28352 справи, щодня надходить близько 500 справ і клопотань від слідчих органів, це приблизно 80-ти клопотань на слідчого суддю, позаяк, Печерський районний суд міста Києва забезпечує підслідність 14 державних правоохоронних органів. І це притому, що з 36-ти суддів, які передбачено штатним розписом, працює 18, а вісім вакансій залишаються незаповненими.

Якпідкреслив О.Ткачук, з таким кадровим забезпеченням не можна говорити про розумне навантаження на кожного суддю, тим більше, що надмірна завантаженість це і недотримання розумних строків розгляду справ і, в окремих випадках, неналежна якість здійснення правосуддя.

Самі ж судді під час спілкування з членами РСУ зазначали, що з розумінням сприймають ситуацію, коли працювати доводиться в умовах ремонту, бо знають, що найближчим часом він закінчиться, а от ситуація з не призначенням суддів на посади, затягування процедур кваліфікаційного оцінювання суддів, неможливість призначення суддів у суди, де правосуддя не здійснюється, знаходиться за межею розуміння і сприйняття.

Говорили судді і про рівень зарплати для помічників суддів та працівників апарату – вона низька і потрібно вживати негайних заходів для її підвищення, оскільки, тільки у травні місяці з роботи звільнилися дев’ять працівників і це при тому, що суд, у буквальному розумінні слова, завалений справами, які потребують необхідного технічного опрацювання.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone