Пенітенціарна система буде реформована

В уряді анонсували реформу пенітенціарної системи, яка повинна повністю скасувати радянську тюремну систему в Україні.

Лук’янівський слідчий ізолятор у Києві повинен бути закритий, а в Україні повинен відбутися перехід від радянської тюремної системи до системи виправлення, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Там умови, за яких неможливо не те що жити – виживати неможливо. Це система знущання над громадянином, по відношенню до якого ще немає судового вироку і який ще перебуває під слідством. Бувало, що таке слідство тривало роками, і невинна людина могла перебувати в цих нелюдських умовах.

Про це сказав Яценюк на засіданні спільної колегії МВС та Міністерства юстиції “Від нової поліції до нової юстиції і безпеки громадян“.

Глава уряду анонсував презентацію реформи, яка полягає в “переході від радянської тюремної системи до системи виправлення, яка дає можливість засудженому громадянинові повернутися в нормальне життя, отримати роботу, соціалізуватися і стати частиною українського суспільства“.

Перший заступник міністра юстиції Наталія Севастьянова на колегії заявила про те, що Мін’юстом уже підготовлений проект продажу Лук’янівського СІЗО в обмін на будівництво інвестором нового комфортабельного слідчого ізолятора в районі Київської окружної дороги.

Той, хто виграє конкурс на право отримати земельну ділянку в центральній частині Києва (де знаходиться Лук’янівське СІЗО), спочатку повинен буде побудувати за затвердженим Мін’юстом проектом слідчий ізолятор європейського класу, здати його в експлуатацію, а потім інвестор отримає право побудувати Kiev City на Лук’янівці“, – написав Антон Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

 

Джерело: Дело

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone