Пенсії працюючих пенсіонерів, як і раніше, оподатковуються

Інформація, яка нещодавно з’явилася в ЗМІ, про те, що в Україні відмінили оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів, не відповідає дійсності. З їх пенсій так само стягуватиметься податок у розмірі 15%.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Минулого року Верховна Рада України прийняла закон про скасування 15% податку на пенсії розміром від 3 до 10 прожиткових мінімумів. Однак, як відзначив А. Рева, насправді закон цього податку не відмінив, а лише справедливо змістив його в інший бік. Під дію нового Закону не потрапила певна категорія оподатковуваних пенсіонерів з розміром пенсії нижчим, ніж 10 прожиткових мінімумів – це працюючі пенсіонери.

«У нас є ті, хто й працює, і при цьому отримує пенсію, але меншу на 15%. Для цієї категорії пенсіонерів нічого не змінюється, – пояснив міністр соцполітики. – Нововведення стосуються лише непрацюючих пенсіонерів, у котрих пенсія від 3 (наразі це – 4197 грн.) до 10 прожиткових мінімумів – 10 740 грн. Вони всі платили податки розміром 15%, і для цієї категорії пенсіонерів податок відмінили. Верховна Рада ввела податок для тих, хто отримує пенсію від 10 740 грн. Ці гроші остаточно не наповнять Пенсійний фонд, але, принаймні, буде відновлено принцип соціальної справедливості. Особливо, якщо цей податок буде прогресивним».

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone