Пенсію працюючим пенсіонерам хочуть виплачувати в розмірі 85%

Пенсію працюючим пенсіонерам, призначену відповідно до чинного законодавства, пропонується виплачувати в розмірі 85 відсотків, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідну пропозицію містить урядовий проект Закону від 23.02.2015 №2212 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення.

Зазначеним законопроектом пропонується поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію, а також підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років.
Для обчислення пенсії пропонують застосовувати середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки.

Також, проектом передбачається не виплачувати призначені відповідно до чинного законодавства України пенсії / щомісячне довічне грошове утримання особам в період роботи на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій, зокрема, це стосується:

– Членів Кабінету Міністрів України;

– Працівників прокуратури;

– Суддів;

– Судових експертів;

– Працівників дипломатичної служби;

– Посадових осіб місцевого самоврядування;

– Службовців Національного банку України;

– Народних депутатів;

– Помічників-консультантів народного депутата України;

– Державних службовців та прирівняних до них осіб.

В період роботи на інших посадах / роботах пенсія виплачується в розмірі 85 відсотків розміру призначеної пенсії, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Після звільнення пенсія / щомісячне довічне грошове утримання виплачуються в розмірі, обчисленому відповідно до законодавства.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone