Переселенцям видадуть нові платіжні карти

Для переселенців розробляють нові платіжні карти, які одночасно будуть ще і пенсійним посвідченням.

Про це йдеться постанові Кабміну від 14 березня №167, якою вносяться зміни в порядок здійснення соцвиплат внутрішньо переміщеним особам.

Карта буде містити графічну і електронну інформацію про власника і його електронний цифровий підпис.

Також Кабмін зобов’язав Пенсійний фонд розробити порядок обміну інформацією з “Ощадбанком” для відкриття рахунків одержувачам пенсій.

Термін дії карти складе до 3-х років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта в установах “Ощадбанку” перші два рази кожні 6 місяців, надалі – кожні 12 місяців. Після закінчення терміну дії карти вона буде перевипускається за рахунок банку.

Крім того, Кабмін зобов’язав “Ощадбанк” до 1 липня 2016 року забезпечити відкриття рахунків для внутрішньо переміщених осіб і видати їм платіжні карти – за їх зверненням. При цьому виготовлення нових карт – пенсійних посвідчень має розпочатися не пізніше, ніж 1 серпня 2016 року. Зробити це “Ощадбанк” зобов’язаний за свій рахунок.

За оцінками Міністерства соціальної політики України, на 14 березня поточного року на обліку перебуває 1 млн 744 тис. 788 внутрішніх переселенців з Донбасу і Криму.

У грудні 2015 року за ініціативою Мінфіну Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, які створюють основу для проведення верифікації всіх одержувачів соціальних виплат і допомоги від держави. За словами міністра фінансів Наталії Яресько, перевірка необхідна для виявлення зловживань, “мертвих душ” і невідповідностей критеріям отримання соціальної допомоги.

 

Джерело: Вести

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone