Петренко пояснив, чому Україні потрібен антикорупційний суд

В Україні вже створено нові прозорі органи запобігання корупції та розслідування корупційних злочинів. Справа лише у забезпеченні нормального розгляду таких справ суддями.

Про це заявив Міністр юстиції Павло Петренко в ході конференції, присвяченої створенню в Україні спеціалізованих антикорупційних судів.

“Антикорупційні суди мають завершити процес створення дієвої системи запобігання та боротьби з корупцією в Україні” – зауважив він.

Міністр також зауважив, що нині суди виносять виправдувальні вироки в кожній десятій справі, яка стосується корупційних злочинів. Тоді як загальна статистика свідчить, що загалом виправдання отримують менше 1% звинувачених.

«Це означає, що суди саме у корупційних справах згадують всі можливості закону, щоб виправдати корупціонера. При цьому, чим більший розмір хабара, тим лояльніше покарання. Це насторожує і є основною причиною того, чому нам потрібно якнайшвидше сформувати як антикорупційний суд, так і оновити всю судову систему», – говорить очільник Мін’юсту.

Нагадаємо, створення в Україні вищого антикорупційного суду передбачено вже схваленою парламентом судовою реформою.

Водночас слід відзначити, що самі судді з подивом відреагували на створення такої інституції. Зокрема, відзначалось, що суд для розгляду т.зв. корупційних справ в Україні вже є. Мова йде про Солом’янський райсуд Києва, який наразі займається справами Національного антикорупційного бюро, що розташоване у Солом’янському районі столиці.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone