Політексперт: Законопроект 4511 – пастка для УПЦ

Нечіткі формулювання та положення законопроекту 4511 «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться у державі, визнаній Верховною Радою країною-агресором» можуть використовувати у своїх цілях ті, хто бажає припинення діяльності УПЦ.

Про це заявив політолог Костянтин Бондаренко на прес-конференції.

«Зрозуміло, що мається на увазі УПЦ МП. Відповідність нормам закону, а також може або не може діяти церква на території того чи іншого населеного пункту, буде визначатися експертами. Питання, хто буде входити у ці експертні групи, не прописане у цьому законі» – зазначив експерт.

У цьому ж законі виписано положення, згідно з яким співпраця з сепаратистами буде розглядатися як привід для заборони діяльності Церкви. «Сепаратист, наприклад, приходить сповідатися до священика – чи розглядається це як співпраця Церкви з сепаратистами? Храм знаходиться на території ДНР/ЛНР – чи розглядається це як співпраця Церкви з сепаратистами? На Великодні свята були відчинені 2 храми цієї Церкви у Горлівці та Макіївці – чи розглядається це як співпраця церкви з сепаратистами, та чи не є це приводом для закриття церкви, якщо раптом комусь захочеться?» – поставив питання Бондаренко.

«5 травня 1920 року, після того як Петлюра та Пілсудський узяли Київ, вони поставили поза законом Руську Православну Церкву за зв’язки з Патріархом Тихоном. І все вище духовенство теж було поставлено поза законом. До чого це призвело та які історичні наслідки – кожен пам’ятає і знає. Ви знаєте, як довго протрималася та влада, і на кого вона змінилася», – підкреслив політолог.

Нагадаємо, що проект Закону 4511 «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться у державі, визнаній Верховною Радою країною-агресором» був оприлюднений Верховною Радою 22 квітня 2016 року. У попередніх статтях на сайті СПЖ був опублікований текст законопроекту та коментарі експертів щодо його основних положень.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone