Політексперт: звернення Верховної Ради до Патріарха Варфоломія – порушення норми про відокремлення держави від Церкви

8 червня, «знехтувавши конституційною нормою про відділення держави від Церкви, спікер Парубій та депутати Висоцький, Левус, Княжицький, Єленський, Матіос зареєстрували проект постанови про Звернення Верховної Ради України до Святішого Варфоломія, Архієпископа Константинополя та Нового Риму, Вселенського Патріарха, про надання автокефалії Православній Церкві в Україні». Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook політичний оглядач і журналіст В’ячеслав Піховшек.

«Я прочитав проект цього звернення. Навіть якщо за нього проголосують, це не матиме юридичного значення, більшого, ніж просто точка зору частини народних депутатів. Це – рішення локального завдання Філарета. Спроба піднятися, поки Українська Православна Церква слабкіша, ніж їй потрібно. Перед нами – спроба авторів звернення уявити Філарета начебто єдиним, навколо кого можна майстувати щось на тему єдиної церковної структури. Театр абсурду», – зауважує Піховшек.

«Парубій, Левус та Княжицький – греко-католики. Їхні духовні лідери уповноважили їх займатися справами православними?», – обурюється журналіст.

Експерт також підкреслює, що прийняття звернення буде провокувати міжконфесійні конфлікти. «Радикальні націоналісти, представлені серед авторів проекту звернення, не врахували, тобто плюнули на дві групи людей. Перша – серед віруючих, які не захочуть перебувати разом із Філаретом, ні за яких обставин. Друга – віруючі в «ДНР-ЛНР». Уявіть собі, що завтра цим людям розкажуть, що Українська Православна Церква надламана черговими ударами. Це сприятиме реінтеграції України чи ні?», – резюмує експерт.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone