Політескперт: намагання перешкодити Хресному ходу порушують демократичні принципи

За Конституцією всі громадяни України мають свободу віросповідання і право на мирні зібрання. З-за якого би приводу ні  намагалися зупинити Хресний хід – 2016, це – порушення демократичних основ. Про це заявив голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко, повідомляє Комсомольская Правда.

«Я думаю, що розкол у православ’ї не буде посилено. Держава не повинна втручатися в духовні питання, і політики не праві, коли намагаються оцінювати церковні справи. Тим більше що СБУ офіційно спростувала, що хід є “проявом сепаратизму”. Сама хода по святих місцях – це давня церковна традиція. Але перший раз в нашій історії організований хід, головним завданням якого є підтримка миру, єдності країни. Дуже показово, що віруючі вийшли назустріч один одному з заходу і сходу України», – вважає Костянтин Бондаренко.

Політолог зазначає, що в колонах десятки тисяч людей. «Якщо стільки людей хочуть миру, то чому не дати їм про це сказати? А час радикалів проходить, думаю, що їх пристрасті перегорять в соцмережах, – говорить Костянтин Бондаренко. – Радикали бояться миру, тому що тоді виявляться нікому не потрібні. Вони хочуть анархії, перманентної революції. Будь-які заклики до миру будуть викликати в них агресію. Навіть Надію Савченко радикали стали критикувати після того, як вона виступила за мир», – сказав він.

«Поліція обіцяє зробити все, щоб зберегти порядок. Будемо на це сподіватися», – уклав політолог.

Нагадаємо, 3 липня Всеукраїнський Хресний хід миру, любові та молитви за Україну стартував зі Свято-Успенської Святогірської Лаври, а назустріч йому 9 липня – молитовна хода зі Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone