Політичний експерт: законопроект 4511 – війна проти Української Православної Церкви

Законопроект 4511 означає війну проти найвпливовішої української конфесії – Української Православної Церкви. Про це заявив Михайло Погребинський в ході прес-конференції “Політичні підсумки тижня”.

«У Парламенті циркулює законопроект, який означає війну проти найвпливовішої української конфесії – Української Православної Церкви. Зазвичай українські націоналісти ще додають “Московського Патріархату”. Проте, ця Церква, як відомо, самоврядна і взагалі всі органи, які приймають рішення щодо внутрішнього життя, знаходяться в Києві, а не в Москві», – заявив Погребинський.

На думку політичного експерта, цей законопроект абсолютно суперечить Конституції і законам України: «Цей закон передбачає такі чудові речі, як наприклад, Церква, яка, як там сказано в законі, управляється зі столиці країни-агресора, повинна заново перереєструватися, отримати дозвіл – аж до того, що якщо в якомусь районі хочуть якогось архієрея встановити, так на це потрібно отримати дозвіл у місцевого відділення СБУ, МВС і так далі. Тобто, це пропозиція, яка повністю суперечить Конституції і українським законам», – вважає директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології.

Аналітик висловив стурбованість тим, що немає ніякої впевненості в тому, що за цей законопроект не проголосують, так як вже багато разів голосували за неадекватні пропозиції. Він вважає, що це може бути початком дуже небезпечного процесу, так як це – не просто ініціатива кількох депутатів українського парламенту. «У мене є підозра, і у деяких експертів теж, що, насправді, в оточенні президента є дуже сильне впливове лобі, яке домагається знищенню, фактично, цієї Церкви в Україні».

За словами Погребинського, Порошенко намагався підлаштувати вибори Митрополита Київського і всієї України і дуже не хотів обрання Блаженнішого Онуфрія, так як у нього був інший кандидат, але у нього нічого не вийшло. «Важливо просто, що план існує, і він, як ніби-то, має якесь коріння в Адміністрації президента. Я свідомо заговорив про цей закон, тому що вважаю, що це може бути початком дуже небезпечного процесу», – підсумував аналітик.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone