Політолог: чиновники з Мінкульту поводяться, як більшовики

В Україні активно формується «державна церква», в той час, як держава не має права втручатися у церковну діяльність або надавати преференції якійсь одній Церкві.

Про це заявив Голова правління Інституту української політики та Фонду «Українська політика» Кость Бондаренко в інтерв’ю «Политик.UA».

На думку політолога, ситуація з передачею Теплої Софії Національного заповідника «Софія Київська» Київському Патріархату – це банальний більшовизм окремих політиків, які намагаються впливати своїми рішеннями на дуже делікатні сфери життя суспільства.

«Історія, мова та релігія – повинні бути поза впливом держави, особливо політиків. Це повинні бути сфери, що регулюються тільки суспільними відносинами. Якщо в ці питання починає лізти політика своїми брудними ручищами, то починаються розділення у суспільстві», – зазначив Кость Бондаренко.

За його словами, у даній ситуації Міністр культури В’ячеслав Кириленко просто перевищив свої повноваження. Софійський собор є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, тому будь-якими змінами у «Софії Київській» порушуються зобов’язання України, яка вона взяла на себе при ратифікації Конвенції про охорону всесвітньої спадщини.

Також політолог підтвердив, що в Україні формується державна Церква. «Таке враження, що зараз у нас формують дві державні Церкви – це Українська Православна Церква Київського Патріархату та Баптистська церква. Якщо їх об’єднати, то, напевно, буде єдина помісна церква», – сказав він.

Кость Бондаренко зауважив, що кожна політична сила після приходу до влади починає активно підтримувати конкретну Церкву. «Нічого поганого немає у тому, що політики ходять до храму. Але одна справа, якщо молитися у цій церкві та відчувати свою приналежність до неї, і інша справа – надавати преференції цієї Церкви. Такий чиновник буде себе так само вести і щодо інших питань, які попросту будуть сусідити з корупцією», – вважає він.

Експерт нагадав, що в Україні Церква відокремлена від держави, і жодна Церква не може бути державною або єдиною, поки Церкви самі між собою не об’єднаються або не дійдуть до консенсусу. Держава ж не має права втручатися у церковну діяльність.

«УПЦ – єдина Церква України, яка визнана Вселенським Патріархатом як канонічна, на відміну від УПЦ КП та УАПЦ, які в усьому світі вважають самопроголошеними та не канонічними. І надавати підтримку якийсь одній Церкви, щоб її було більше або менше, – це втручання держави і це протизаконно», – резюмував він.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone