Політолог: держава не має права виділяти «погану» і «хорошу» Церкву

Той факт, що на урочисте засідання з нагоди 20-річчя Конституції України з усіх конфесій і релігійних об’єднань України не запросили представників Української Православної Церкви, є порушенням Конституції з боку держави. Про це повідомив політолог Михайло Погребинський.

«На урочисту нараду з нагоди Дня Конституції запросили всіх представників українських конфесій. Тільки одну не запросили – Московського Патріархату. Тобто називається вона – канонічна Українська Православна Церква, але до назви прийнято ще додавати МП. Я хочу сказати, що це такий демонстраційний приклад порушення Конституції, оскільки, згідно з Конституцією, держава не має права виділити одну Церкву як «погану», а іншу – як «хорошу». Це пряме порушення конституційної норми. Ніхто на це не звернув увагу», – підкреслив політолог.

Нагадаємо, що урочисте засідання з нагоди 20-річчя Конституції України відбулося в стінах парламенту 28 червня. На засіданні були присутні політичні діячі країни, представники громадських організацій, у тому числі предстоятелі конфесій і релігійних об’єднань України. Крім представників Української Православної Церкви – в канцелярію Київської Митрополії запрошення до участі в урочистостях з нагоди Дня Конституції України не надходило.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone