Політолог: законопроект 4511 відкриває ціле поле для маніпуляцій

Відомий український політолог Костянтин Бондаренко вважає, що антиконституційний законопроект 4511, зміст якого дискримінує Українську Православну Церкву, відкриває ціле поле для маніпуляцій.

Експерт заявив, що у даній ситуації втручання держави у справи Церков, у принципі, неприпустимо, тим більше, що цей закон залишає поле для зловживань, оскільки відкриває ціле поле для маніпуляцій.

«Наприклад, статути Церкви або церковні документи повинні вивчати якісь експертні групи, що не зрозуміло та не прописано у законопроекті чітко, і тому цілком можливо, що ці експертні групи просто можуть перетворитися у такі собі судові трійки часів Сталіна. Тобто, може бути абсолютна суб’єктивність при оцінці тих чи інших документів або дій», – вважає Бондаренко.

Також, за словами політолога, у законопроекті є дуже багато неузгоджених моментів. Він навів приклад одного з імовірних витікаючих наслідків цього законопроекту – якщо людина, яку СБУ вважає сепаратистом, прийде на сповідь до священика Української Православної Церкви і в чомусь покається, а священик не донесе цю інформацію в органи безпеки або не заявить, що ця людина прийшла до нього, то, відповідно, це може бути розцінене, у принципі, як співпраця з агресорами та зі сепаратистами. І тільки з цієї причини можна буде закривати церкву, де служить цей священик.

«Я думаю, що Президент як гарант Конституції повинен утрутитися, і якщо навіть цей закон буде прийнятий у Верховній Раді, в чому я сумніваюся, та сподіваюся, що, все-таки, депутатам вистачить розуму не прийняти цей закон – якщо він, все ж, буде прийнятий, то Президент його не підпише та відправить на доопрацювання», – підсумував Костянтин Бондаренко.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone