10 грудня відзначають Міжнародний день прав людини

Сьогодні, 10 грудня відзначається Міжнародний день прав людини. Це офіційна дата, затверджена ООН.

Щороку, ця подія має тематичну складову. У 2015 році Міжнародний день присвячений 50-й річниці двох пактів в галузі прав людиниМіжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права та Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, – які були прийняті Генеральною Асамблеєю ООН 16 грудня 1966.

права людини

Джерело фото: сайт World fair trade organization

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад Аль Хусейн у зв’язку з подією опублікував відео-звернення, де, зокрема, зазначив, що «залишається ще багато викликів» для виконання свободи, справедливості та миру в усьому світі.

В Україні дату також відзначили на найвищому рівні.

Так, Міністерство закордонних справ зробило офіційну заяву, в якій звертає особливу увагу світової спільноти на системні порушення прав людини з боку Російської Федерації у зв’язку з озброєною агресією проти країни і окупацією частини української території.

Росія повинна негайно покласти край утискам політичних, мовних, культурних і релігійних прав в окупованій Автономній республіці Крим і на Донбасі, а також припинити незаконне утримування і протиправне переслідування громадян України в Росії, які стали політичними в’язнями.

У свою чергу, Президент Петро Порошенко у своэму привітанні зазначив, що виклики, з якими Україні довелося зіткнутися останнім часом, показали необоротне прагнення суспільства до побудови європейської та демократичної країни, в якій гарантується і забезпечується право на гідне життя. У той же час питання прав людини в даний час особливо актуальне і набуло нових відтінків.

Ми пишаємося тим вагомим внеском, який зробив український народ у становлення прогресивних уявлень про права людини. Наша багатовікова історія є яскравим прикладом самовідданої боротьби за свободу і створення власної незалежної держави.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone