Поляки протестують проти обов’язкових щеплень

У Польщі поширюються акції протесту проти обов’язкової вакцинації дітей. У І півріччі 2017 року зареєстровано майже 26 тис. відмов від щеплень. Не зупиняють і введені владою штрафи.

Рух Stop NOP, який виступає за відміну щеплень і створення ефективної системи для реєстрації несприятливих реакцій на вакцинацію, набув тут небаченого для решти Європи розмаху, повідомляє Euronews.

Експерти відзначають, що рух ефективно чинить опір обов’язковій вакцинації, лобіюючи свої ідеї в ЗМІ і серед політиків. Також активісти інструктують про те, як відмовитися від щеплень в пологовому будинку або що робити, отримавши штраф за відмову.

Так, у Польщі діють навіть спеціалізовані юридичні фірми, які надсилають апеляції на «штрафи за примушення до вакцинації». Паралельно розвивається чорний ринок фальшивих медичних сертифікатів, що дають змогу відкласти щеплення.

Stop NOP активно просуває свої погляди в інших європейських країнах. У Данії, Фінляндії та Швеції були спроби ввести обов’язкові щеплення цього року, але під тиском подібних організацій від них відмовилися.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone