Понад півмільйона українців уже скористались безоплатною правовою допомогою

Понад півмільйона громадян України вже скористались безоплатною правовою допомогою (БПД), яка надається через мережу центрів правової допомоги. Але потенційно споживачами БПД можуть стати 8 мільйонів громадян.

Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“За останні три роки Україна створила розгалужену систему безоплатної правової допомоги, де працюють українські адвокати і юристи. Вони надають допомогу тим, хто раніше не міг отримати кваліфіковану адвокатську допомогу через свій майновий стан. Це півмільйона українців: пенсіонери, переселенці, учасники АТО та люди, які мають невеликий майновий дохід (кожен, хто має дохід менше двох прожиткових мінімумів – ред.) . Але ми на цьому не зупиняємося, ми розраховуємо, що приблизно 8 мільйонів українців є потенційними споживачами системи безоплатної правової допомоги”, – розповів він.

За його словами, уряд визначив напрямок БПД як один з пріоритетних в роботі міністерства.

Як повідомив директор координаційного Центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський, на сьогоднішній день в Україні діє 500 точок доступу до БПД. Там працює 2600 незалежних адвокатів та 1600 штатних юристів. Діє 104 місцеві програми. В середньому система дозволяє надати юридичні послуги 350 тисячам людей на рік.

“Державний бюджет ніколи не зможе впоратися з усіма потребами. Саме орган місцевого самоврядування має потурбуватися, щоб громада, яка довірила йому владу, мала доступ до БПД”, – вважає Андрій Вишневський.

За словами Петренка, 80% тих, хто звертається за правовою допомогою, насамперед потребує інформації та консультації. З огляду на це з кінця травня на базі центрів БПД стартує національний проект “Я маю право”.

“Ми будемо інформувати громадян про їхні права та обов’язки представницьких державних органів. І цей проект має бути одним з ключових у роботі Мін’юсту для того, аби українські громадяни не тільки знали, але й могли реалізувати свої права, гарантовані Конституцією та законами. Проект проходитиме”, – повідомив Петренко.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone