Порошенко просить ВР підтримати ліквідацію спецсудів

Проектом закону про судоустрій передбачаються кроки з деполітизації судової системи, а також звужується вплив на судову систему Президента. Зокрема, скасовується процедура призначення суддів Президентом на п’ятирічний термін, залишається лише право підпису щодо тієї кандидатури, яка виноситься на розгляд Вищої ради правосуддя.

На це увагу звернув Петро Порошенко, закликаючи народних депутатів підтримати зміни до Конституції в частині судової реформи та відповідно нову редакцію Закону про судоустрій.

За словами Президента, реформою передбачається кардинальна зміна системи імунітетів суддів, “що дасть можливість ефективно притягувати до відповідальності суддів-корупціонерів, які викривлюють систему правосуддя”.

В свою чергу новою редакцією закону про судоустрій, проект якого збираються винести на розгляд парламенту цього четверга, передбачаються кроки з деполітизації судової системи, а також звужується вплив на судову систему Президента. Мова йде про вже згадане скасування 5-річного призначення.

Крім того, ліквідуються вищі спеціалізовані суди, створюється касаційна інстанція, яка гарантує захист права на справедливість громадянина України, а при Вищій раді правосуддя працюватиме громадська рада, яка забезпечуватиме вплив громадськості на прозорість конкурсу і кандидатури.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone