Профільний комітет погодився з пропозицією повернути студентам стипендії

Комітет з питань науки і освіти рекомендував парламенту відновити порушені права студентів. Зокрема, в частині встановлення мінімального розміру стипендій та збільшення кількості тих, хто може їх отримувати.

Про це пише “Закон і Бізнес”.

Відповідні норми передбачені проектом закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення порушених прав студентів» (№5654). Під час останнього засідання комітет відхилив альтернативний варіант (№5654-1) та вніс проект постанови про прийняття за основу проекту №5654. Ним, зокрема, передбачені зміни до закону «Про вищу освіту».

Серед іншого, повертається норма про те, що розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій не може бути меншим, за прожитковий мінімум, а для здобувачів ступеня молодшого бакалавра 2/3 п.м. Крім того, встановлюється, що стипендіальний фонд повинен забезпечувати виплату академічних стипендій не менш як 2/3 і не більш як 75% студентів денної форми, які навчаються за кошти державного бюджету, без урахування осіб, котрі отримують соціальні стипендії.

Як зазначає автор закону народний депутат Валерій Писаренко, у 2016 році всупереч вимогам ст.22 Конституції ці норми було скасовано та/або поставлено в залежність від рішень Уряду конституційно гарантовані права студентства на отримання стипендій. Тож тепер парламент повинен відновити соціальну справедливість.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone