Порушення прав людини в діяльності правоохоронних органів Миколаївщини

У межах провадження Уповноваженого у справі про порушення прав і свобод людини в діяльності правоохоронних органів Миколаївської області працівниками відділу спеціальних проваджень Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було вжито низку заходів на території області.

Зокрема, досліджувалися факти звернення громадян до закладів охорони здоров’я з тілесними ушкодженнями, завданими їм, за їхніми твердженнями, працівниками правоохоронних органів, практика реагування на такі факти працівниками прокуратури тощо.

В межах провадження були відвідані:

  • Миколаївська міська лікарня швидкої допомоги;
  • ГУ Національної поліції України в Миколаївській області;
  • підрозділи поліції в м. Миколаєві;
  • Управління патрульної поліції в м. Миколаєві;
  • Регіональний центр з надання вторинної безоплатної правової допомоги.

У ході відвідувань були опитані службові особи та громадяни, вивчалася службова документація тощо.

«Нами було виявлено такі порушення прав людини як приховування працівниками патрульної поліції фактів застосування фізичної сили та нанесення ними тілесних ушкоджень громадянам, а також неправомірне застосування засобу сльозогінної та дратівливої дії («Терен-4М») за відсутності підстав для його застосування», – повідомив керівник відділу спеціальних проваджень Сергій Швець.

За його словами, працівники Секретаріату Уповноваженого зафіксували також випадки ненадання медичної допомоги працівниками поліції у випадках, передбачених законодавством, неналежного реагування з боку керівництва патрульної поліції на факти застосування спеціальних засобів підлеглими та неналежного реагування з боку прокуратури на факти нанесення тілесних ушкоджень громадянам працівниками поліції.

Наразі зібрані матеріали опрацьовуються. За їх результатами будуть направлені акти реагування Уповноваженого з прав людини до відповідних органів державної влади.

Джерело: Уповноважений Верховної Ради з прав людини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone