Посада соцінспектора буде виведена з місцевих органів соцзахисту

З 2017 року планується створити соціальну інспекцію.

У парламенті зареєстрований урядовий законопроект №4176 «Про забезпечення державного контролю в сфері соціальної підтримки».

Законопроектом пропонується створити з 1 січня 2017 року соціальну інспекцію, яка буде включати структурний підрозділ в ЦОВВ, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення (Мінсоцполітики), а також підзвітні і підконтрольні йому структурні підрозділи обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Міністерстві соціальної політики АРК.

Формування політики діяльності органів соціальної інспекції буде здійснюватися Мінсоцполітики.

Посада державного соціального інспектора буде виведена з місцевих органів соціального захисту населення та включена в тій же кількості в структурні підрозділи обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Міністерства соціальної політики АРК.

Згідно з проектом, соцінспектор має право:

1) контролювати правильність і своєчасність призначення соціальної підтримки;

2) перевіряти достовірність відомостей, що впливають на встановлення права на отримання соціальної підтримки та розмір (обсяг) її надання;

3) забезпечувати повернення надмірно виплачених коштів на соціальну підтримку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів;

4) вести облік коштів, неправильно виплачених при призначенні або надання соціальної підтримки.

Передбачається, що прийняття такого закону підвищить статус соціальних інспекторів, ефективність їх діяльності.

 

Джерело: ЮрЛіга

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone