Потрібно імплементувати права адвокатів у КПК, – думка

Чинний закон «Про адвокатуру» якісний щодо захисту прав адвокатів. Однак відповідні норми не працюють на практиці.

Про це сказав адвокат, член Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ Артем Захаров на спільній конференції НААУ та ССВЕ «Права та обов’язки адвоката під час слідчих дій».

Зокрема, він зазначив, що в КПК не прописано процедуру оскарження обшуків. Натомість правоохоронці останнім часом обшукують адвокатів, втручаються в адвокатську діяльність, порушують адвокатську таємницю.

«Оскарження дій правоохоронців тягнуться по півтора року. Ми дійдемо до ЄСПЛ. Але дієвих механізмів протидіяти свавіллю під час обшуків і оскарження таких дій немає»,– сказав адвокат.

Окрім того, він зазначив, що в кримінальному процесі насправді немає змагальності сторін. Наприклад, коли правоохоронці звертаються до слідчого судді щодо отримання доказів, вони отримують дозвіл наступного дня. А адвокати чекають півроку-рік і отримують відмови. Бо за цей час змінюється ситуація. Тому, за словами А.Захарова, треба імплементувати права адвокатів у КПК, а не лише зафіксувати їх у профільному законі.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone