Повторне відсторонення судді в межах одного провадження не передбачено

Клопотання про тимчасове відсторонення судді від правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності в межах одного кримінального провадження не допускається, крім випадків скасування попереднього рішення ВРП судом.

Про це йшлося під час розгляду на засіданні Вищої ради правосуддя клопотання ГПУ про продовження строку тимчасового відсторонення судді ВГСУ Ємельянова А.С.

Обґрунтовуючи клопотання про необхідність повторного продовження строку відсторонення Ємельянова А.С. від здійснення правосуддя, заступник Генепрокурора Столярчук Ю.В. зазначив, що досі існують обставини, які стали підставою відсторонення судді, а також що сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було застосовано попереднє відсторонення судді.

Під час засідання було зазначено, що відповідно до частини шостої статті 64 закону «Про Вищу раду правосуддя» повторне звернення Генерального прокурора або його заступника із клопотанням про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності або із клопотанням про продовження строку такого відсторонення стосовно судді в межах одного кримінального провадження не допускається, крім випадків скасування попереднього рішення Вищої ради правосуддя судом.

Тому ВРП ухвалила повернути без розгляду клопотання про продовження строку тимчасового відсторонення судді ВГСУ Ємельянова А.С. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Рішення прийняте з окремою думкою.

Крім того, до ВРП надійшла заява про самовідвід члена ВРП Павла Гречківського та заява адвоката Ємельянова А.С. Ольги Демидюк про відвід члена ВРП Ігоря Бенедисюка. Вища рада правосуддя розглянула обидві заяви та ухвалила відмовити у задоволенні заяв про відвід та самовідвід.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone